• /

VENDOR CYBER RISK MANAGEMENT

Mondelēz International, dünya genelinde iş süreçlerimizi ve etkinliklerimizi desteklemek için bilgi teknolojisinden ve üçüncü taraf hizmet sağlayıcılardan yararlanır.

Üçüncü taraf sistemlerimizdeki siber güvenlik ihlali, ister güvenlik sistemlerine yönelik sahtekarlıktan ve hizmet reddi saldırılarından kaynaklasın, isterse bilgisayar korsanlığı, kimlik avı saldırıları, bilgisayar virüsleri, fidye yazılımları veya kötü amaçlı yazılımlar, çalışanların veya içeriden bilgi alanların hataları, görevin kötüye kullanılması, sosyal mühendislik, fiziksel ihlaller veya başka türlü eylemler gibi diğer siber saldırılardan kaynaklasın; bize, müşterilerimize, tüketicilerimize, ortaklarımıza, tedarikçilerimize ve resmi veya düzenleyici makamlara ait gizlilik bilgilerinin kötüye kullanılmasına ya da ihlal edilmesine neden olabilir.

Siber güvenlik konularının bildirilmesi: Bildirilecek bir siber güvenlik olayı söz konusuysa, lütfen Mondelēz International'daki birincil iletişim kişisine ulaşın ve ayrıca cybersecurity@mdlz.com adresine bir e-posta gönderin.

Siber güvenlik olayının bildirilmesi

Vendor Cyber Risk Management

Mondelēz International Vendor Cyber Risk programı; kayıtlı tedarikçilerle ve diğer üçüncü taraflarla birlikte siber risk yönetimini, otomasyonu ve planlamayı destekler. Mondelēz International Vendor Cyber Risk portalını kullanarak, mevcut tedarikçiler için güvenlik değerlendirmelerini saklar ve risk profillerine göre değerlendirilecek, gözden geçirilecek ve sınıflandırılacak yeni tedarikçileri destekler.

Mondelēz International'ın Security Risk Management organizasyonu, iş sahiplerinin ve tedarik uzmanlarının desteğiyle, Vendor Risk Management sürecine kayıt olunmasından ve işlemlerin başlatılmasından sorumlu olur.

Mondelēz International, üçüncü taraflar için temel işveren iletişim bilgilerinin ve hizmet olanaklarının/sözleşmelerinin yer aldığı merkezi bir güvenli havuz oluşturdu. Her tedarikçiye özel içeriklerden oluşan ve her tedarikçi için yeni bir frekans sunan otomatik anketler kullanarak siber risk değerlendirmeleri gerçekleştirebiliyoruz. Güvenli havuz, tedarikçilerle bütün etkileşimleri ve iletişimleri merkezi hale getiren şirket dışı bir portal sağlıyor. Her türlü siber güvenlik konuları ve ilgili iyileştirmeler; sorun belirleme, bulgu inceleme, çözüm tasarımı ve çözümün hızlandırılması amacıyla iyileştirme planının tedarikçilerle görüşülmesini sağlayan iş akışları aracılığıyla takip ediliyor. Bu kritik işlev, tedarikçilerimizle benzersiz bir iş birliğinin yanı sıra iki organizasyon için de riskte azalma sunuyor.

Güvenli portal

Kayıtlı tedarikçiler, Mondelēz International Vendor Risk Management portalına BURADAN erişebilir veya şu URL adresini tarayıcılarına girebilir: https://mdlz.service-now.com/svdp

  1. Güvenlik anketlerini nasıl tamamlarım, belge kanıtlarını nasıl sunarım ve programa nasıl katılırım?

    Mondelēz International Vendor Cyber Risk Management programına katılım, davet yoluyla gerçekleşir. Lütfen Mondelēz International sözleşme temsilcinizle iletişim kurarak kaydolun veya portala erişim isteyin.

  2. Bir güvenlik sorusunun tamamlanmasını isteyen bir e-posta aldım, sırada hangi adımlar var?

    E-postadaki bağlantıya tıklayarak güvenli işveren portalına giriş yapın veya portala doğrudan BURADANerişin.

  3. Portala erişim için parolamı unuttum.

    Parolanızı unuttuysanız veya sıfırlamanız gerekiyorsa BURAYA tıklayarak parola sıfırlama seçeneğini belirleyin. KULLANICI ADI için e-postanızı yazın.

Sözleşme Gereksinimleri

Sözleşme şablonumuzda yer alan Cyber Security and Operations El Kitabı (CSE), Mondelēz International ile tedarikçiler arasında sözleşmeye dayalı bir ilişkinin kurulması için kullanılır. Mondelēz International, çeşitli ürünler ve hizmetler satın alır ve CSE el kitabını dünya genelinde kullanır, bu nedenle sözleşme anlaşmalarında belirtildiği üzere koşula dayalı bölümler yer alır. Ek veri gizliliği gereksinimleri de, kişisel verilerin işlendiği durumlarda geçerli olabilir. Tedarikçilerimizin ve ortaklarımızın, Cyber Security and Operations Beklentilerinin yer aldığı el kitabına uygun davranmalarını da umuyoruz.

SUPPLIER INFORMATION CENTER

Please visit our Supplier Information Center for more information on how to conduct business with Mondelēz International.