• /

ECONOMIC INCLUSION & SUPPLIER DIVERSITY

Společnost Mondelēz International jako celosvětový lídr v oblasti cukrovinek a pečených výrobků věří, že budoucnost drobného občerstvení je vedena snahou dělat správné věci. Počínaje našimi výrobci, přes pekaře až po příjemce objednávek, se společnost Mondelēz International zavázala investovat a vytvářet pracovní místa v různých komunitách, kde naši zaměstnanci a zákazníci žijí, pracují, stýkají se a dopřávají si drobné občerstvení.

Ekonomická inkluze a diverzita dodavatelů

Počínaje nákupem správných ingrediencí až po inovace pro docílení správných obalů společnost Mondelēz International uplatňuje komplexní přístup, který zajišťuje koncepci správného občerstvení „Snacking Made Right“. Recept na úspěch vedl k vytvoření programu ekonomické inkluze a diverzity dodavatelů (EISD), který umožňuje společnosti Mondelēz International nakupovat inovativní, vysoce kvalitní a nákladově efektivní produkty a služby od podniků vlastněných osobou (osobami) z řad menšin, ženami, LGBTQ+, veterány, zdravotně postiženými a/nebo historicky nedostatečně využívaných podniků.

„Vytváření inkluzivního a různorodého dodavatelského řetězce má pro společnosti Mondelēz International a komunity, kterým sloužíme, zásadní význam. Náš program ekonomické inkluze a diverzity dodavatelů podporuje tuto filozofii, která spočívá v účelném vynakládání prostředků na vytváření rovných a inkluzivních příležitostí při zavádění inovativních produktů a řešení, které umožňují našim zákazníkům vychutnávat si drobné občerstvení správným způsobem.“

SHAUN JONES, ředitel pro globální ekonomickou inkluzi a diverzitu dodavatelů

Supplier Diversity

Program diverzity dodavatelů společnosti Mondelēz International je k dispozici společnostem vlastněným, provozovaným a řízeným různými podnikateli. Diverzita je dána kulturou, regionem a zemí a patří sem společnosti, které jsou většinově vlastněny rasovými/etnickými menšinami, ženami, osobou (osobami), jež se identifikují jako lesby, gayové, bisexuálové nebo transgender osoby, či veterány a/nebo osobou se zdravotním postižením.

Propojení s komunitou

Propojení s komunitou Společnost Mondelēz International podporuje různé organizace třetích stran, které certifikují rozdílné podniky. Přestože certifikace není povinným požadavkem pro účast v programu diverzity dodavatelů společnosti Mondelēz International, níže uvedené organizace mají k dispozici zdroje, které mohou vašemu podnikání pomoci v růstu.

  • National Minority Supplier Diversity Council (NMSDC) (Národní rada pro rozmanitost dodavatelů z řad menšin)
  • Women’s Business Enterprise National Council (WBENC) (Národní rada pro podnikání žen)
  • National LGBT Chamber of Commerce (NGLCC) (Národní obchodní komora LGBT)
  • Zdravotní postižení: IN
  • National Veteran Business Development Council (NVBDC) (Národní rada pro rozvoj podnikání veteránů
  • WEConnect International (Mezinárodní síť WEConnect)
  • Minority Supplier Development UK (MSDUK) (Rozvoj dodavatelů z řad menšin ve Spojeném království)

Více informací o diverzitě a inkluzi ve společnosti MDLZ