• /

СТАЛИЙ РОЗВИТОК ТА ДОБРОБУТ

Mondelez International ставить перед собою завдання вести бізнес максимально етично, сприяти якості життя споживачів та добробуту нашої планети. Ми хочемо, щоб люди могли насолоджуватися смачними, безпечними і збалансованими продуктами, виробленими з якісної сировини з урахуванням сучасних технологій. Виклики, з якими стикається людство, і проблеми екології завжди взаємопов'язані, тому наші програми повинні завжди враховувати обидва напрямки. Ми використовуємо глобальний масштаб бізнесу і фокусуємося на програмах, які можуть дати максимальний результат в таких напрямках, як: розвиток бізнесу в сфері збалансованих снеків; охорона праці співробітників і безпека та якість продукції; підтримка місцевих громад і благодійність; зменшення екологічного сліду.

Якість та безпека продукції

Якщо ви хочете виготовити шоколад із найкращим смаком та ароматом, вам потрібні свіжі какао терте та какао масло. Тростянецька фабрика «Монделіс Україна» купує сирі какао боби і сама виробляє какао терте та какао масло - основні інгредієнти для шоколаду.

Для виробництва чіпсів «ЛЮКС» «Монделіс Україна» використовує лише українську картоплю з Тернопільської, Житомирської, Вінницької, Київської, Чернігівської, Львівської, Херсонської, Хмельницької, Волинської, Сумської, Черкаської областей. Процес вирощування картоплі повністю контролюють фахівці-агрономи компанії. А для смаження чіпсів компанія використовує лише рідку фракцію пальмового олеїну.

Це лише кілька фактів про те, як компанія дбає про найвищу якість та безпеку своєї продукції. Ми використовуємо тільки якісну сировину від перевірених постачальників та контролюємо всі етапи виробництва.

Навколишнє середовище

При виробництві 1 кг картопляних чіпсів на фабриці ТОВ «Чіпси ЛЮКС» утворюється лише 200 грам всіх видів відходів. І 82% цих відходів фабрика не викидає на звалище, а передає на повторну переробку. Наприклад, картопляні шкірки, санітарний брак, відпрацьована олія передаються іншим компаніям на подальшу переробку для отримання картопляного крохмалю та біодизелю.

Тростянецька фабрика компанії «Монделіс Україна» також передає на повторну переробку до 80% відходів - папір, картон, метал, поліетилен, деревину, санітарний брак. «Монделіз Україна» навіть платить власні кошти, щоб вивезти частину відходів на переробку, а не викидати їх на полігон.

Воду після використання в технологічному процесі більшість українських підприємств скидають у міські очисні споруди, звідки вони після очистки потрапляють у природні водойми. Фабрика «Монделіз Україна» у Тростянці власними зусиллями очищає стоки ще до того, як вони попадуть у міські очисні споруди. Компанія виділила понад 5,3 млн. грн. і в 2011 році збудувала станцію попередньої очистки.

А на фабриці з виготовлення чіпсів компанія збудувала власні споруди повної біологічної очистки. Вони працюють за найсучаснішою технологією мембранного біореактора, яка була розроблена канадськими спеціалістами і вперше впроваджена в Україні. Попереднього досвіду очистки стічних вод за допомогою технології мембранного біореактора на теренах України не існувало. «Монделіс Україна» виділила на цей проект близько 33 млн. грн.

Фабрики «Монделіс Україна» ощадливо споживають енергію та воду. Повторно використовують воду замість того, щоб добувати нову, щоб скоротити витрати ресурсів на нагрів води, були встановлені прилади, які вловлюють тепло газів, що відходять від котельних та печей.

Підтримка місцевих громад

Компанія кожного року допомагає громадам, де працюють наші фабрики. За кошти «Монделіс Україна» у Тростянці на Сумщині були облаштовані 2 тренажерних зали, створено 4 спортивних та 9 ігрових дитячих майданчиків.

На модернізацію Вишгородської лікарні, а також районної лікарні в Тростянці на Сумщині компанія за останні роки спрямувала більше 1 млн. гривень. За ці кошти були придбані два автомобілі «Швидкої допомоги», пересувний флюорографічний кабінет, операційний стіл, обладнання для штучної вентиляції легень новонароджених, стоматологічну установку, біохімічний аналізатор крові, електрокардіограф, високочастотний електрохірургічний апарат та інше обладнання.