• /

TOPLUMLA İŞBIRLIĞI

Değişimin zaman aldığını ve istikrarlı katkılarla sağlanabildiğini biliyoruz. Son 25 yılda 1 milyar dolardan fazla nakdi ve ayni gıda yardımında bulunmamız bu konuya uzun süredir baş koyduğumuzun kanıtıdır. Fiziksel aktiviteyi arttırmak, çocuklara ve ailelere yerel tarım yoluyla taze gıda sunmak ve daha iyi beslenme konusunda eğitimler düzenlemek için verdiğimiz 180 milyon dolarlık taahütümüzü Mondelēz International Vakfı vasıtasıyla yerine getirmekteyiz.

Topluma katkı anlayışımız çocukların koşup oynayabilecekleri, bilinçli yemek tercihleri yapabilecekleri ve sağlıklı atıştırmalıklar hazırlayabilecekleri, besleyici değeri yüksek gıdaların üretilmesine imza atan programlara yatırım yapmayı,çalışanlara zaman, para ve yetenekleriyle katkıda bulunabilmeleri için ilham vermeyi ve herhangi bir olağanüstü durum meydana geldiğinde nakit ve ürün bağışlarında bulunmayı içerir.

Türkiye’de 2009 yılından bu yana “Lezzetli Fark Haftası” adı altında, çalışanlarımızın gönüllü katılımıyla içinde yaşadığımız topluma faydalı olacak etkinlikler gerçekleştirilmektedir.

2010 yılında, dünya çapında 25.000 çalışanının 56 ülkede gerçekleştirdiği etkinliklere biz de Türkiye olarak 58 gönüllü çalışanın katılımıyla gıda ürünleri içeren paketleri Gebze‘de yaşayan ihtiyaç sahiplerine dağıtarak katıldık.

2011 yılında Türkiye olarak dört ayrı tarih ve noktada toplumsal aktiviteler gerçekleştirdik. 2011 etkinlikleri Küçükyalı Çocuk Esirgeme Kurumu’nda başladı. Yaşları 6-12 arası olan 95 çocukla palyaçolar ve animatörler eşliğinde oyunlar oynandı. Gönüllü çalışanların katılımıyla çocukların keyifli bir gün geçirmesi sağlandı. Bir gün sonra Buhara İlköğretim Okulu’nda çocuk oyun parkı kuruldu ve çocukların ders dışındaki zamanlarda oyun oynayabilecekleri bir alan yaratılmış oldu. Diğer etkinlikler Darıca Huzurevi bahçesinin düzenlenmesi ve çiçeklendirilmesi ile Tuzla Atatürk İlköğretim Okulu’nda okul bahçesinin duvarlarının boyanarak denizaltı temasıyla resimlendirilmesi idi.

Bunların dışında bayram dönemlerinde huzurevlerine yaptığımız düzenli ziyaretlerimizle yaşlıları hatırlıyor ve onların bayramlarını kutluyoruz.