• /

ECONOMIC INCLUSION & SUPPLIER DIVERSITY

Küresel bir atıştırmalık lideri olan, Mondelēz International, atıştırmalık sektörünün geleceğinin yalnızca doğru şeyin yapılmasına bağlı olduğuna inanıyor. Üreticilerimizden, fırıncılarımıza ve hatta sipariş alanlarımıza kadar, Mondelēz International çalışanlarımızın ve müşterilerimizin yaşadığı, çalıştığı, sosyalleştiği ve atıştırdığı farklı topluluklara yatırım yapmayı ve buralarda istihdam yaratmayı taahhüt ediyor.

Ekonomik Kapsayıcılık ve Tedarikçi Çeşitliliği

Doğru içeriklerin kaynağını tedarik etmekten, doğru ambalajı tasarlamaya kadar, Mondelēz International, Atıştırmalığın Olması Gerektiği Gibi üretilmesini sağlayan tarladan rafa yaklaşımını benimsemiştir. Başarının reçetesi, Mondelēz International’ı azınlıklar, kadınlar, LGBTQ+, gaziler, engelli ve/veya tarihi olarak gerçek potansiyelini göstermeyen işletme olarak tanımlanan kişilerin sahip olduğu işletmelerden, yenilikçi, yüksek kaliteli, uygun maliyetli ürün ve hizmetleri tedarik etmesi için güçlendiren bir program olan Kapsayıcılık ve Tedarikçi Çeşitliliğinin (EISD) oluşturulmasına yol açtı.

“Kapsayıcı ve çeşitlilik sunan bir tedarik zincirinin oluşturulması, Mondelēz International’ın kim olduğunun ve hizmet ettiğimiz toplulukların merkezinde yer alır. Ekonomik Kapsayıcılık ve Tedarikçi Çeşitliliği programımız, müşterilerimizin doğru atıştırmalıkları tüketmelerini sağlamak amacıyla yenilikçi ürünler ve çözümler sunarken, eşit olunabilen ve kapsayıcı fırsatlar yaratmak amacıyla harcama yaparken bu felsefeyi destekler.

SHAUN JONES, Kıdemli Direktör - Küresel Ekonomik Kapsayıcılık ve Tedarikçi Çeşitliliği

Tedarikçi Çeşitliliği

Mondelēz International Tedarikçi Çeşitliliği programı farklılıklar içeren girişimcilerin sahip olduğu, işlettiği veya kontrol ettiği şirketler için mevcuttur. Çeşitlilik, kültüre, bölgeye ve ülkelere göre tanımlanır ve buna ırksal/etnik azınlıklar, kadınlar, lezbiyen, gey, biseksüel veya transseksüel olarak kendini tanımlayan bireyler, gaziler ve/veya engelli kişiler dahildir

Topluluk Bağlantısı

Topluluk Bağlantısı Mondelēz Internationa,l çeşitlilik arz eden işletmeleri sertifikayla onaylayan çok sayıda üçüncü taraf kuruluşları destekler. Mondelēz International Tedarikçi Çeşitlilik programına katılmak için onaylanma zorunlu bir gereklilik olmamakla birlikte, aşağıdaki kuruluşlar işinizin büyümesine yardımcı olabilecek kaynaklara sahiptir.

  • National Minority Supplier Diversity Council (NMSDC-Ulusal Azınlık Tedarikçi Çeşitliliği Konseyi)
  • Women’s Business Enterprise National Council (WBENC-Kadın Ticari Girişimleri Ulusal Konseyi)
  • National LGBT Chamber of Commerce (NGLCC-Ulusal LGBT Ticaret Odası)
  • Engellilik: IN
  • National Veteran Business Development Council (NVBDC-Ulusal Gazi İş Geliştirme Konseyi)
  • WEConnect International
  • Minority Supplier Development UK (MSDUK-Azınlık Tedarikçi Geliştirme BK)

MDLZ’de (Mondelez International, Inc.) Çeşitlilik ve Kapsayıcılık hakkında bilgi alın